Miesiąc: Listopad 2013

III Wojewódzki Turniej Tańców Polskich

W dniu 30.11.2013 r. na hali sportowej w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000″ w Piekarach odbył się III Wojewódzki Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej „O czapkę św. Mikołaja”. Głównym organizatorem turnieju była Fundacja im. ks. Siemaszki oraz Klub Tańców Polskich działający przy Fundacji. Organizację turnieju wsparło również Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej.

turniej tanca

Zaduszki

W dniu 28.11.2013 r. na Mszy internatowej odbyły się tradycyjne już Zaduszki. Gościnnie wystąpiła Schola z Parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie, prowadzonej przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

zaduszki

Lista szkół, z którymi współpracujemy obecnie lub współpracowaliśmy w przeszłości

Ampleforth College, Wielka Brytania http://www.college.ampleforth.org.uk/

Dientzenhofer-Gymnasium Bamberg, Niemcy http://dginfo.de/

Dietrich-Bonhoeffer-Gymnasium Schweich, Niemcy http://www.gym-oberasbach.de/

St. Stanislav’s Institution, Lublana, Słowenia http://en.stanislav.si/

Škofijska gimnazija Vipava, Słowenia http://www.sgv.si/

St-Gregorius College, Utrecht, Holandia http://www.gregorius-college.nl/

DePaul University, Chicago, USA http://www.depaul.edu

Istituto di Istruzione Superiore „U. Ciancarelli” Rieti, Włochy http://www.itcgrieti.it/

Licee St. Elme, Arcachon, Francja http://www.stelme.fr/

Raayland College, Venray, Holandia http://www.raayland.nl/

Spojená škola sv. Vincenta de Paul, Bratislava, Słowacja http://vdp.edupage.org/

Szent Laszlo Gimnazium, Szob, Węgry http://www.szentlaszlo-szob.sulinet.hu/

Collegio Rotondi, Gorla Minore (VA), Włochy http://www.collegiorotondi.it

Uczniowie z zagranicy w naszym LO

Rok szkolny 2004/2005
Alice Ewert – Pfarrkirchen [Niemcy]

Rok szkolny 2005/2006
Matthias Qurashi – Karlsruhe [Niemcy]
Marina Frey – Theinheim [Niemcy]
Stefanie Friedrich – Schwedt [Niemcy]
Lucas Furtado – Mococa [Brazylia]

Rok szkolny 2006/2007
Gilmar Luis Tomasson – Dois Vizinhos [Brazylia]
Darian Horrigan – Carson City [USA]
Angel Arturo del Villar Megias – Samagun [Meksyk]
Sabrina Schauer – Monachium [Niemcy]

Rok szkolny 2007/2008
Jèssica Yared Dias – Curitiba [Brazylia]
Chelsea Mercer – Martinsburg [USA]
Laura Klein – Waldshut -Tiengen [Niemcy]

Rok szkolny 2008/2009
Almut Demel – Berglen – Badania Wirtembergia [Niemcy]
Tiziano Raps– Weil/Rheim [Niemcy]
Adhara Estefania Alvarez Martinez [Meksyk]
Sarah Penso– Quedas do Iguaçu [Brazylia]
Luiz Javornik – Francisco Beltrão Paraná [Brazylia]

Rok szkolny 2009/2010
Judith Gessler [Niemcy]
Marina Fengler-Giombelli [Brazylia]

Rok szkolny 2010/2011
Marina Frietsch [Niemcy]
Alicia Kelm [Niemcy]
Nuge Oguzcan [Turcja]
Jean Karl Rohleder [Niemcy]
Sarah Biallas [Niemcy]
Burak Kocagonan [Turcja]
Sayin Aytac [Turcja] Rok szkolny 2009/2010
Judith Gessler [Niemcy]
Marina Fengler-Giombelli [Brazylia]

Rok szkolny 2011/2012
Nagel Megan [Niemcy]

Rok szkolny 2012/2013
Benedetta di Martino [Włochy]
Josefine Babiel [Niemcy]
Gorkem Arslan [Turcja]
Benjamin Zimmer [Niemcy]
I-Chieh Lee [Tajwan]

Nasi uczniowie za granicą

Rok szkolny 2003/2004
Grzegorz Pawłowski [Anglia] – w ramach współpracy z Ampleforth College 

Rok szkolny 2004/2005
Monika Sobesto [USA] – w ramach YFU

Rok szkolny 2005/2006
Marcin Pikul [Niemcy] – w ramach AFS 
Renata Janociak [Niemcy] – w ramach AFS
Bartosz Ingot [Brazylia] – w ramach Rotary International
Karolina Wyka [Anglia] – w ramach współpracy z Ampleforth College 
Bartłomiej Kąkol [Brazylia] – w ramach Rotary International
Aleksandra Wicik [Brazylia] – w ramach Rotary International
Marcin  Czuchra [Niemcy] – w ramach AFS
Kinga Szylar [Niemcy] – w ramach AFS 
Krzysztof Turczyn [Meksyk] – w ramach Rotary International

Rok szkolny 2006/2007
Karol Szendzielarz [Niemcy] – w ramach AFS 
Joanna Feret [Niemcy] – w ramach AFS
Marzena Łazarczyk [Niemcy] – w ramach AFS
Piotr Kuglarz [Niemcy] – w ramach AFS
Marcin Sawczak [Niemcy] – w ramach AFS
Agata Repak [Niemcy] – w ramach AFS
Sylwia Hutniczak [USA] – w ramach Rotary International
Mateusz Zimny [Meksyk] – w ramach Rotary International
Maciej Szarawarski [Brazylia] – w ramach Rotary International
Elżbieta Szkarłat [Brazylia] – w ramach Rotary International
Karolina Wyka – w ramach współpracy z Ampleforth College – 2 rok, do matury

Rok szkolny 2007/2008
Krzysztof Bilski [Niemcy] – w ramach AFS
Piotr Woźniak [Niemcy] – w ramach AFS
Arkadiusz Harazim [Niemcy] – w ramach AFS
Karolina Głąb [Anglia] – w ramach wspólpracy z Ampleforth College 
Katarzyna Kubik [USA] – w ramach Rotary International
Michalina Majcher [Brazylia] – w ramach Rotary International
Roman Klin [Brazylia] – w ramach Rotary International
Kamil Kapturkiewicz [Brazylia] – w ramach Rotary International
Olga Tracz [Brazylia] – w ramach Rotary International
Marzena Szewczyk [Brazylia] – w ramach Rotary International

Rok szkolny 2008/2009
Agnieszka Adamczyk agusia_9@poczta.fm [Niemcy] – w ramach AFS
Karolina Patoń karlap@interia.pl [Niemcy] – w ramach AFS 
Sylwia Kmita syla_sk@buziaczek.pl  [Niemcy] w ramach AFS 
Katarzyna Kaleta * [Niemcy] w ramach AFS 
Justyna Czop * [Francja] – w ramach AFS 
Aleksandra Chmurzyńska * [Francja] – w ramach AFS

Franciszek Gryglak thanks4email@interia.pl [Włochy] – w ramach AFS 
Elżbieta Rapacz * [Anglia] – w ramach wspólpracy z Ampleforth College 
Kowalik Szymon * [Brazylia] – w ramach Rotary International
Kamila Machnicka * [Brazylia] –  w ramach Rotary International

Szuba Kinga kinga_szuba@hotmail.com  [Brazylia] – w ramach Rotary International
Mariola Soboń sobonmariola@wp.pl [Brazylia] – w ramach Rotary International
Michał Ropek michal.ropek.25@gmail.com [USA] – w ramach Rotary International
Michał Kruk misiek.kruk@gmail.com  [USA] – w ramach Rotary International

Rok szkolny 2009/2010
Agnieszka Jurczyk szuta0104@wp.pl [Niemcy] – w ramach AFS
Kamil Pawłowski thelian.kamil@gmail.com [Brazylia] – w ramach Rotary International
Kamila Zaręba kamila.zareba@interia.pl [Niemcy] – w ramach AFS
Katarzyna Dusik kasia-du@wp.pl [Francja] – w ramach AFS
Katarzyna Kozub kaszko15@wp.pl [USA] – w ramach Rotary International
Laura Flaszczyńska laura.13@op.pl [Niemcy] – w ramach AFS
Małgorzata Knapik knapikgosia@gmail.com [Kanada] – w ramach Rotary International
Mateusz Szczur maty_sz@o2.pl [Francja] – w ramach AFS
Sylwia Działowy sylwiadzlo@wp.pl [Włochy] – w ramach AFS
Szymon Moskal simon18.pol@hotmail.com [Brazylia] – w ramach Rotary International
Zuzanna Piechnik zuzapiech@interia.pl [USA] – w ramach Rotary International

Rok szkolny 2010/2011
Karolina Hutniczak ka_rola7@wp.pl [USA] – w ramach AFS
Joanna Konik asiaczeq93@interia.pl [Włochy] – w ramach AFS 
Małgorzata Kaczor filea@onet.pl [Niemcy] – w ramach AFS
Magdalena Welcer magdusi_0@o2.pl [Brazylia] – w ramach Rotary International 
Lidia Steczek inczuczuma@o2.pl [Anglia] – w ramach współpracy z Ampleforth College  
Hubert Chorąży hubert.ch@interia.pl [Niemcy] – w ramach AFS 
Danuta Syktus danuta.syktus@gmail.com [Niemcy] – w ramach AFS
Karol Zelek karol.zel@gmail.com [Niemcy] – w ramach AFS 

Rok szkolny 2011/2012
Kornelia Ropek kornelia.ropek@gmail.com [USA] – w ramach Rotary International
Mikołaj Bańdo mikolajbando@gmail.com [USA] – w ramach Rotary International 
Nina Pietroń nina.pietron@onet.eu [Tajwan] – w ramach Rotary International
Marta Mrowiec marta712@op.pl [Brazylia] – w ramach Rotary International 
Kamila Pierzchała mila.pierzchala@gmail.com [USA] – w ramach Rotary International  
Marta Doroszuk martuuu@wp.pl [Brazylia] – w ramach Rotary International 
Marta Flaga marta@resnet.com.pl [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny
Oskar Korzeniowski ozik14@gmail.com [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny 
Oskar Lindner mamun@onet.eu [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny 
Małgorzata Moskała moski16@wp.pl [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny
Justyna Pająk jppajak@interia.pl [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny
Przemysław Żurek p.zurek11@wp.pl [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny
Sylwia Pająk sylwia20.08.@wp.pl [Francja] – w ramach AFS – program roczny
Jakub Szarawarski szalus@onet.eu [Francja] – w ramach AFS – program roczny
Aleksandra Czajowska aleksandra.cz93@gmail.com [Włochy] – w ramach AFS – program roczny
Magdalena Niemiec magdag.niemiec@gmail.com [Włochy] – w ramach AFS – program roczny  
Marta Kownacka marta.kown@gmail.com [Włochy] – w ramach AFS – program roczny 
Olga Gierek olgusia_13@hotmail.com [Niemcy] – w ramach AFS – program trymestralny
Patryk Zawadzki pmzawadzki@wp.pl [Niemcy] – w ramach AFS – program trymestralny
Anna Tomczak xyaniaxy@gmail.com [Szwajcaria] – w ramach AFS – program trymestralny
Krystyna Prokop krysiaprokop@tlen.pl [Włochy] – w ramach AFS – program trymestralny
Agata Sambor agatasambor@gmail.com [Anglia] – w ramach Ampleforth

Rok szkolny 2012/2013
Maria Lelek * [USA] – w ramach Rotary International
Karolina Serafin * [Anglia] – w ramach Ampleforth 
Aleksandra Wierzba * [USA] – DePaul University Chicago
Magdalena Zdebska * [USA] – DePaul University Chicago 
Paweł Kamionka * [Dominikana] – w ramach AFS – program roczny
Patryk Wikar * [Dominikana] – w ramach AFS – program roczny
Renata Ryskała * [Argentyna] – w ramach AFS – program roczny
Aneta Czesak * [Francja] – w ramach AFS – program roczny 
Kacper Urban * [Włochy] – w ramach AFS – program roczny 
Katarzyna Widzisz * [Włochy] – w ramach AFS – program trymestralny
Joanna Pływacz * [Włochy] – w ramach AFS – program trymestralny
Zuzanna Tuleja * [Włochy] – w ramach AFS – program trymestralny
Krzysztof Górka * [Belgia] – w ramach AFS – program roczny
Matylda Kasprzycka * [Belgia] – w ramach AFS – program trymestralny
Szymon Pączek * [Belgia] – w ramach AFS – program trymestralny
Patrycja Frosztęga * [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny  
Lidia Hutniczak * [Niemcy] – w ramach AFS – program roczny

* Szkoła nie otrzymała zgody na zamieszczenie na stronie informacji o e-mailu.

Informacje ogólne

Międzynarodowe wymiany młodzieży


Nasze liceum od pierwszego roku działalności prowadzi międzynarodowe wymiany młodzieży. Można je podzielić na: wymiany tygodniowe i roczne.

Pierwszą wymianą tygodniową przygotowaną przez Fundację im. Ks. Siemaszki i kontynuowaną do dziś są coroczne spotkania z młodzieżą z Bambergu w Niemczech. Obecnie rozpoczęliśmy również współpracę z protestancką szkołą w Schweich.
W ramach programu Sokrates-Comenius nawiązaliśmy kontakt ze szkołami w Arcachon we Francji, w Exeter w Wielkiej Brytanii i w Bambergu Niemcy.
Organizujemy także wymiany z innymi zaprzyjaźnionymi szkołami: w Szob na Węgrzech i w Bratysławie na Słowacji (prowadzonymi przez Księży Misjonarzy), w Gorla Minore k. Mediolanu i w Rieti we Włoszech, w Lublanie na Słowenii, w Venray w Holandii.

Corocznie młodzież naszej szkoły uczestniczy w innych różnego rodzaju programach kulturalnych organizowanych przez Fundację im. Ks. Siemaszki, takich jak: warsztaty muzyczne prowadzone przez p. Manfreda Lemma z Niemiec, czy wakacyjny kurs języka angielskiego organizowany przez ks. Artura Demkowicza, a prowadzony przez jego przyjaciół, lektorów ze Stanów Zjednoczonych.

Na roczne wymiany nasza młodzież wyjeżdża do: Niemiec, Francji, Włoch w ramach programu AFS (American Field Service), do Brazylii, Meksyku, USA w ramach współpracy z Rotary International oraz do Wielkiej Brytanii na roczne lub dwuletnie stypendia fundowane przez benedyktyńską szkołę w Ampleforth k. Yorku. Zazwyczaj uczniowie po rocznej wymianie powracają do naszej szkoły, by kontynuować naukę. Niektórym udaję się ukończyć szkołę średnią i zdać maturę za granicą, a także tam odbywać studia wyższe.

Kalendarz szkolny

 Nr lekcji 

 Godzina lekcyjna 

   Przerwa międzylekcyjna  

  1

8.00-8.45

8.45-8.50 (5 minutowa)

  2

8.50-9.35

9.35-9.45 (10 minutowa)

  3

9.45-10.30

 10.30-10.40 (10 minutowa)

  4

10.40-11.25

11.25-11.35 (10 minutowa)

  5

11.35-12.20

12.20-12.25 (5 minutowa)

  6

12.25-13.10

  13.10-13.30 – (20 minutowa) obiad dla kl. II i III   

  7

13.30-14.15

14.15-14.35 – (20 minutowa) obiad dla kl. I

  8

14.35-15.20

 

Bądźmy poważni na serio

W dniu 21.11.2013 r. w auli naszego Liceum odbył się spektakl pt.: „Bądźmy poważni na serio”, który został przygotowany przez Teatr Gimnazjum Pijarów. Teatr jest prowadzony przez p. Wojciecha Mohorta-Kopaczyńskiego.

teatr Mohort

Nauczyciele

mgr Mariusz Adamus biologia 2002-2004
mgr Agnieszka Borcz matematyka 2002-2005
mgr Barbara Celarek matematyka 2002-2005
mgr Maria Ciechanowicz-Rutkowska j. angielski 2002-2002
mgr Iwona Drozdowska j. francuski 2002-2004
mgr Lidia Dziadur j. angielski 2004-2008
mgr Michał Franaszek wychowanie do życia w rodzinie 2002-2003
mgr Beata Gunia matematyka 2002-2006
mgr Kinga Gryglicka wychowawca w internacie 2005-2009
mgr Łukasz Hajduk wychowawca w internacie 2004-2008
mgr Paulina Hemzaczek wychowawca w internacie 2003-2005
mgr Iwona Hoffmann wychowawca w internacie 2002-2006
mgr Małgorzata Inglot podstawy przedsiębiorczości 2003-2004
mgr Joanna Jeżak wychowawca w internacie 2004-2005
mgr Anna Kocielińska wychowawca w internacie 2003-2008
mgr Maja Kolowca-Przebindowska j. angielski 2003-2007
ks. mgr Zbigniew Kopciński religia 2004-2005
mgr Elżbieta Kosacka wychowawca w internacie 2003-2004
mgr Dobrochna Kościelny-Staśto j. angielski 2003-2003
mgr Stanisław Kowal kierownik internatu 2002-2002
  pedagog  
ks. mgr Ryszard Kowalski religia 2008-2010
ks. dr Marek Krawczyk religia 2003-2008
mgr Katarzyna Kruk wychowawca w internacie  
mgr inż. Grzegorz Lejda informatyka 2002-2008
mgr Agnieszka Lisiakiewicz wychowawca w internacie 2004-2005
mgr Zofia Luranc-Mądry j. niemiecki 2004-2006
mgr Michał Mieloszyński wychowawca w internacie 2004-2009
mgr Małgorzata Olga Mieszkowska j. angielski 2004-2007
mgr Anna Migo-Foryciarz j. hiszpański  
mgr Małgorzata Miksztal bibliotekarz 2009-2010
mgr Monika Molenda matematyka 2006-2010
mgr Wiesław Mroszczyk fizyka 2006-2007
mgr Jolanta Parada fizyka 2002-2006
mgr Orest Pawlak j. angielski 2003-2004
dr inż. Bogdan Pawłowski informatyka  
mgr Małgorzata Pęcek-Czuba j. angielski 2005-2006
mgr Elżbieta Piekarska wychowanie fizyczne 2010-2010
mgr Katarzyna Pleti j. angielski 2002-2008
mgr Beata Podolecka matematyka 2003-2005
mgr Marcin Polański wychowawca w internacie 2002-2005
mgr Zofia Pudzianowska j. angielski 2003-2005
mgr Anna Radicević j. angielski 2004-2007
mgr Robert Rudziński wychowawca w internacie 2003-2005
ks. mgr Marek Sadowski religia 2002-2004
mgr Małgorzata Serczyk chemia 2002-2002
mgr Bożena Staniszewska j. angielski 2005-2008
dr Marian Szewczyk biologia 2004-2005
mgr Edyta Szklarz j. polski 2008-2009
mgr Grzegorz Szymankiewicz wychowawca w internacie 2002-2004
mgr Anna Uchyła matematyka 2005-2006
mgr Agnieszka Węgrzycka-Gulińska j. niemiecki 2004-2004
mgr Grzegorz Wołoszyn j. polski 2003-2008
mgr Barbara Worgacz wychowawca w internacie 2004-2005
mgr Joanna Zemuła j. polski 2005-2007
Przewiń do góry